معاون وزیر ارتباطات مطرح کرد: راه اندازی مراکز شتاب دهنده فناوری اطلاعات در استانهای کشور

معاون امور استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر لزوم ایجاد مراکز شتاب دهنده فناوری در استانهای کشور تاکید کرد.

به گزارش موبنا از مهر، مرتضی براری خلق ثروت و توسعه کسب و کار را از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی در ۳ محور اصلی توسعه شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای جدید با ایجاد یک مرکز شتاب دهنده فناوری در هر استان، راهکارهای تولید محتوا و اپلیکیشن و توسعه خدمات الکترونیک مبتنی بر مزیت های استانی از جمله اهداف وزارت ارتباطات در استانهای کشور است.

وی که در سفر به استان زنجان سخن می گفت به تاکید ریاست جمهوری مبنی بر فراهم شدن زمینه برای قطب فناوری اطلاعات، برق و الکترونیک شدن این استان اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات در اهم فعالیت های خود توسعه زیرساختهای استانی را مدنظر قرار داده و اقدامات بسیار مناسبی نیز در این خصوص انجام شده است.

معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات با اشاره به هزینه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی استفاده از خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان زنجان، افزود: متاسفانه استان زنجان در تولید و عرضه محتوا در بازار ICT کشور سهم قابل ملاحظه ای ندارد و ضروری است با همکاری همه دستگاههای استان، نهضت تولید محتوا و نرم افزارهای کاربردی با اولویت ایجاد و حمایت از شرکت های دانش بنیان بومی، شکل گیرد.

وی گفت: در سال جاری نیز توسعه زیرساخت ها مطابق پیش بینی های بعمل آمده ادامه خواهد داشت و به دنبال آن توسعه خدمات با مشارکت بخش خصوصی محقق خواهد شد.

براری با اعلام آمادگی وزارت ارتباطات در تسهیل و رونق بخشیدن به فضای کسب و کار بخش خصوصی در استانهای کشور خاطرنشان کرد: سازمان های متولی این بخش با ارایه مجوزهای جدید ارتباطی از قبیل FCP ، MVNO ، Call Center و Serveco و همچنین مجوزهای مربوط به اپراتورها برای ارتقا خدمات دیتا به نسل سوم و بالاتر، فضای مناسبی جهت مشارکت بخش خصوصی فراهم می کنند.