MasterCard به همه دستگاه‌ها قابلیت پرداخت الکترونیکی می‌دهد

موبنا – تعداد دستگاه‌های الکترونیکی با قابلیت اتصال به اینترنت روز به‌روز بیشتر می‌شود. این روزها انواع رایانه‌های شخصی، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و ... به شبکه مجازی متصل می‌شوند و بر اساس طرح اینترنت اشیا قرار است دیگر دستگاه‌ها هم اینترنتی شوند.

به گزارش موبنا، کارشناسان طی چند سال اخیر انواع جواهرات، پوشاک،‌ اتومبیل و … را با قابلیت اتصال به اینترنت عرضه کردند و شرکت MasterCard بزرگترین ارایه دهنده خدمات کارت‌های اعتباری و پرداخت الکترونیکی در جهان قصد دارد از این اتفاق استفاده کند.

شرکت MasterCard توضیح داد که قصد دارد بر اساس طرح اینترنت اشیا، امکان پرداخت الکترونیکی را برای همه دستگا‌ه‌های جهان فراهم کند. بر این اساس از گوشی هوشمند گرفته تا دستبندهای هوشمند و انواع لوازم خانگی می‌توانند از این قابلیت بهره‌مند شوند.

سیستم‌های پرداخت بی‌سیم به سرعت درحال گسترش هستند و شرکت MasterCard می‌گوید که به کمک آنها دستگاه‌های مختلف میتوانند قابلیت پرداخت الکترونیکی داشته باشند.

شرکت MasterCard پیش‌بینی کرده است در سال 2020 میلادی تمام ساعت‌ها و گوشی‌های هوشمند در جهان سیستم پرداخت موبایلی را در اختیار خواهند داشت.

100/