سه میلیون ایرانی هویت ندارند

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: سه میلیون نفر از افراد بالای 18 سال کشور تا کنون هیچگونه اسناد هویتی از سازمان ثبت احوال کشور دریافت نکرد‌ه اند.

علیرضا آوایی امروز در جمع خبرنگاران در کرج گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سه میلیون نفر از افراد بالای 18 سال در کشور تاکنون هیچگونه اسناد هویتی اعم از کارت ملی قدیمی و هوشمند دریافت نکرده‌اند که از این افراد تقاضا داریم برای دریافت اسناد هویتی خود به دفاتر ثبت احوال مراجعه کنند.

وی درباره صدور کارت ملی هوشمند اظهارکرد: صدور کارت ملی هوشمند عملا از سال گذشته آغاز شد؛ اما با توجه به پیچیدگی و پرهزینه بودن این اقدام و نیاز به زیرساخت‌های مناسب، تکمیل آن طول کشیده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: از ماه گذشته صدور کارت ملی هوشمند در کشور با افزایش خوبی همراه بوده است؛ به طوری که پیش از این هر ماه 200 تا 210 هزار کارت هوشمند صادر می شد اما این رقم در شهریور ماه به 500 هزار کارت هوشمند رسید.

وی در ادامه گفت: به احتمال زیاد تا پایان مهر ماه 700 هزار کارت ملی هوشمند در کشور صادر شود و با روندی رو به رشد بتوانیم در سال آینده 15 تا 20 میلیون کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

آوایی به آخرین آمار جمعیت کشور در پایان شهریور ماه اشاره کرد و یادآورشد: این آمار با احتساب ایرانیان خارج از کشور به 79 میلیون و201 هزار نفر رسید.

تلاش برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مجلس و خبرگان

وی در حاشیه بازدید از اداره کل ثبت احوال البرز در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مجموعه‌هایی که در برگزاری انتخابات کشور ایفای نقش می‌کند، سازمان ثبت احوال است و مسئولان این سازمان در سراسر کشور عضو هیات اجرایی انتخابات هستند.

وی افزود: از دو ماه پیش برای هدایت انتخابات پیش رو ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال کشور فعال شده است تا انتخابات به صورت باشکوه، قانونمند، منظم و منضبط برگزار شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور به اقدامات وزارت کشور در راستای برگزاری انتخابات اسفند 94 اشاره کرد و گفت: مدت زیادی است که جلسات انتخاباتی منظم در وزارت کشور برگزار می‌شود و بحث آموزش مجریان برگزاری انتخابات و آموزش قانون به صورت منظم در حال انجام است.

آوایی در پایان ضمن تاکید بر تلاش برای برگزاری استاندارد انتخابات خاطرنشان کرد: عمده دغدغه ثبت احوال این است که این انتخابات با استفاده از بالاترین استانداردهای قابل قبول در دنیا برگزار شود و وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

176/