نظر افخم در خصوص تحولات اخیر فلسطین

سخنگوی وزارت امور خارجه تشدید حملات ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه را به شدت محکوم کرد.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه تشدید حملات ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه که با هدف خاموش کردن صدای اعتراض مردم فلسطین وبا بازداشت گسترده و حمله بیرحمانه علیه فلسطینی ها همراه بوده و به شهادت و زخمی شدن دهها جوان فلسطینی منجر شده است , به شدت محکوم کرد.

مرضیه افخم با اشاره به تشدید تحرکات و اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی در روزهای اخیر، اظهار داشت: اقدامات اخیر علاوه بر فشارها و تهدیدهای روزمره بر فلسطینیان همچون قطع برق , محاصره اقتصادی در دریا وخشکی و حملات نظامیان صهیونیستی به مردم و یورش و تخریب خانه های فلسطینیان صورت می گیرد .

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی شدید از تداوم سیاست یهودی سازی قدس و اماکن مقدس آن بویژه مسجد الاقصی از سوی رژیم صهیونیستی، دولت ها و ملت های مسلمان و نهادهای مسئول بین المللی را به واکنش جدی و فوری برای توقف جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی فراخواند.

مرضیه افخم همچنین با اشاره به یورش شهرک نشینان با حمایت نیروهای اشغالگر و پلیس به صحنهای مسجد الاقصی و ممانعت از ورود مسلمانان به این مسجد اظهار داشت : رژیم صهیونیستی بهیچوجه حق تقسیم و تصرف مسجدالاقصی را ندارد و تقسیم مکانی و زمانی مسجدالاقصی غیرقابل قبول بوده و محکوم است .