ممنوعیت استفاده از مونوپاد سلفی در دیزنی

برخی شرکت ها با تولید مونوپادهای سلفی استیک، گرفتن عکس ها سلفی را راحت‌تر و به نوعی هیجان و لذت آن را دوچندان کرده اند.

محبوبیت این وسیله به قدری در میان دوست‌‌داران عکس های سلفی رواج پیدا کرده که افراد آن را با خود به تمامی جشن ها، مسافرت‌ها و غیره می برند.اما این دستگاه ها مشکلاتی را هم به وجود آورده و حالا شرکت دیزنی استفاده از آنها را در پارک های دیزنی ممنوع کرده است.

شرکت دیزنی می گوید: این دستگاه علی‌رغم مزیت هایی که دارد می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای کاربران به دنبال داشته باشد. از این رو، این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که استفاده از سلفی استیک در پارک های این شرکت در فلوریدا، پاریس و هنگ کنگ از تاریخ ۳۰ ژوئن ممنوع خواهد شد.

از این پس، کارکنان پارک در بازرسی های بدنی بازدیدکنندگان، کیف ها و سایر وسایل آنها را به منظور یافتن سلفی استیک بررسی خواهند کرد.این شرکت اعلام کرده است که افرادی که این وسیله را با خود به پارک آورده اند می توانند آن را در قسمت مربوطه به امانت سپرده و هنگام خروج آن را تحویل بگیرند.

گفتنی است این شرکت پیشتر استفاده از این وسیله را در برخی نقاط پارک و همچنین در هنگام رانندگی ممنوع کرده بود و خالا با توجه به خطراتی که ممکن است در سایر نقاط پارک برای بازدیدکنندگان پیش بیاید استفاده از سلفی استیک در تمامی قسمت های پارک ممنوع شده است.