در کرج صورت گرفت؛

اغاز عملیات اجرای شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم

موبنا- اجرای شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم مخابراتی کشور با حضور مقامات کشوری و جمعی از مدیران سازمانهای دولتی و خصوصی استان البرز امروز از شهر کرج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار موبنا، صبح امروز مراسم عملیات اجرای شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم مخابراتی کشور با حضور مقامات و جمعی از مدیران سازمانهای دولتی و خصوصی استان البرز آغاز شد.
محسن باقری مدیر عامل اپراتور چهارم مخابراتی کشور در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه FTTx کرج، اظهار کرد: یکی از برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اجرای پروژه دسترسی عمومی به پهنای باند مناسب در چشم انداز و افق ۱۴۰۰ کشور است.
وی در ادامه گفت: این پروژه یکی از بی بدیل ترین پروژه های ارتباطی مورد نیاز نسل آینده کشور است که به مناسبت هفته ارتباطات از سوی اپراتور چهارم به عنوان مجری این شبکه از شهرستان کرج آغاز و به تدریج در ۷ کلانشهر کشور اجرا می شود.
باقری گفت: عملیات اجرای این شبکه در کرج در چهار فاز طراحی شده است که با اجرای دو فاز آن و پس از نصب تجهیزات اکتیو شبکه به میزان ۱۰ هزار پورت، ارائه سرویس باند پهن در این شهرستان آغاز می شود.
این مسئول افزود: اولویت فاز اول شبکه در کرج، منطقه عظیمیه و طالقانی و اولویت فاز دوم، منطقه گوهردشت خواهد بود. همچنین در این مرحله از ارائه سرویس سازمانهای دولتی، شرکت های بزرگ و سایت های اپراتور های سایر P۲P در اولویت واگذاری خواهند بود.
برنامه ایرانیان نت در سال ۹۴، اجرای ۵۰۰ هزار پورت شبکه در ۷ کلانشهر کشور است
مدیرعامل اپراتور چهارم مخابراتی کشور ادامه داد: برنامه ایرانیان نت در سال ۹۴، اجرای ۵۰۰ هزار پورت شبکه در ۷ کلانشهر  تهران، کرج، قم، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز است و این در حالی است که به ازاء هر پورت امکان واگذاری حداقل ۲۰ درصد اکثر ۱۰۰ مگابایت پهنای باند با متقاضیان فراهم خواهد شد.
در ادامه این مراسم محمدجواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیشرفت علم و نیاز به جابجایی اطلاعات و داده ها با بیشترین سرعت باید بستر شبکه های مخابراتی به خصوص برای تبادل در صدا و سیما و سایر ارگان های مهم اطلاع رسانی و نیاز به سرورهای سنگین برای ایجاد یک شاهراه ارتباطی قوی در کشور مهیا شود.
کولیوند گفت: این گسترش ارتباطات با تلاش شهرداری و شورای شهر به وجود آمده است البته با توجه اهمیت توسعه امنیت در مجراهای کشور با دستگاه قضایی و اطلاعاتی برای پیگیری و پوشش اطلاعات و داده هایی که تبادل می شود به این سیستم نظارت شود.
این مسئول در پایان افزود: نمایندگان مجلس این آمادگی را دارند که موضوع آغاز بکار این اپراتور را در شورای اداری استان مطرح کرده و نقاط ضعف و قوت آن با حضور مسوولان استانی بررسی شودو
129/