دو خبر از تلفنيکا و موتورولا

موبنا-مدير واحد اسپانيايي وودافون گفت: تلفنيکا موظف است شبکه فيبر نوري پرسرعت خود را به اشتراک بگذارد.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت “سلولارنيوز”،”فرانسيسکو رومن “مدير عامل شعبه اسپانيايي وودافون ضمن ارايه اين  درخواست به رگولاتور ارتباطي  اسپانيا گفت:اين اپراتور نياز دارد حداقل سهم بازار خود را به 40 درصد برساند.
وي افزود : تلفنيکا هم اکنون 60 درصد از سهم بازار کاربران خطوط اينترنت تلفن قديمي را در اختيار دارد در حالي که وودافون تنها 3درصد از سهم اين بازار را دارا است.
وي افزود:اپراتور “اونو” و “اورنج “نيز به طور مشترک 10درصد اين بازار را در اختيار دارند.
رومن گفت:شبکه فيبر نوري اين امکان را در اختيار تلفنيکا مي گذارد که سرويس هاي اينترنت را با سرعت بالا در اختيار کاربرانش بگذارد.
تلفنيکا (مووي استار) اپراتور تلفن همراه اسپانيايي است که در کشورهايي چون مکزيک،انگليس،آلمان،ايرلند،بوسني هرزگوين ،بيشتر کشورهاي آمريکاي لاتين و… سرويس هاي خود را ارايه مي دهد .
تعداد کاربران اين اپراتور دراسپانيا 22ميليون و420هزار نفر و در جهان 158ميليون و 800هزار نفر مي باشد.که با توجه به اين تعداد کاربر و سرويس هايي که ارايه مي دهد در بين رقبايش در اسپانيا مقام اول و در جهان مقام چهارم را دارا مي باشد.
تعداد کاربران تلفن همراه در اسپانيا تا دسامبر 2007 ميلادي 50ميليون و 700هزار نفر و ضريب نفوذ تلفن همراه در اين کشور 111درصد است.اين کشور چهاراپراتور تلفن همراه دارد که وودافون با بيش از 15 ميليون کاربر رتبه دوم جدول رده بندي را به خود اختصاص داده است.
همچنين در خبرها آمده است که شرکت آمريکايي موتورولا بزودي گوشي تلفن همراه MOTOJEWEL را به بازار ارايه مي کند.
به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اينتوموبايل” اين تلفن همراه که مخصوص دختران به بازار ارايه شده تا ماه نوامبر در بريتانيا به بازار ارايه مي شود.
از قابليت هاي اين تلفن همراه مي توان به مديا پلير11، دوربين 2 مگاپيکسلي با زوم 8 برابر، فن آوري “کريستال تاک” براي وضوح بيشتر صدا در هنگام مکالمه، بلوتوث استريو و سيستم پيام کوتاه MMS، SMS و Push Email اشاره کرد.
اين تلفن همراه توسط “کارفون وارهوس” در بريتانيا عرضه مي شود و در مورد قيمت آن هنوز اطلاعاتي منتشر نشده است.
134/ 112 /  14