تاخير نوکيا در ساخت گوشي با دوربين 8 مگاپيکسلي

موبنا-پايگاه اينترنتي سافت پديا اعلام کرد ، نوکيا هنوزموفق به توليد گوشي هاي تلفن همراه مجهز به دوربين 8 مگاپيکسلي نشده و تاخير در طراحي و عرضه اين نوع گوشي ها موجب شگفتي کارشناسان شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجي ” موبنا” به نقل از سافت پديا، اين درحالي است که سوني اريکسون به تازگي اقدام به ساخت گوشي هاي مجهز به دوربين 8 مگاپيکسلي کرده است واولين گوشي از اين سري متعلق به سوني اريکسون از سري سايبر شات موسوم به C905 بود که 19 ميليمتر وزن  داشت.
چندي بعد شرکت سامسونگ اقدام به ساخت چنين گوشي موسوم به Innov8 کرد که يک گوشي با ويژگي هاي چندرسانه اي و مجهز به سيستم عامل سيمبيان S60 و هزاران ويژگي هوشمند بود.
در پي اين اقدام شرکت ال جي، همسايه خوب سامسونگ نيز از يک گوشي کاملا لمسي موسوم به KC910 پرده برداشت.
موتورولا نيز اقدام به ساخت گوشي الکساندر کرد، با اين همه به نظر مي رسد که جاي خالي بزرگ ترين غول عرصه تلفن همراه با در اختيار داشتن 40  درصد از سهم بازاردنيا  درعرصه ساخت چنين گوشي هايي حس مي شود.
براساس اين گزارش ، شرکت نوکيا به تازگي از دو گوشي هوشمند جديد از سري N موسوم به N85 و N79 پرده برداشت که هردوي اين گوشي ها داراي دوربين 5 مگاپيکسلي بودند.
 دوربين هيچکدام از اين گوشي ها جديد نبود زيرا پيش از اين نيز نوکيا اقدام به ساخت گوشي هايي با دوربين 5 مگاپيکسلي موسوم به N95 ، N82 و به تازگي N96 کرده است که تصاوير آنها به دوربين هاي ديجيتال نزديک است.
135/14