نگاهي به بازار سيم‌كارت تلفن همراه؛

پيش‌بيني كاهش قيمت‌ها با آغاز ماه مبارك رمضان

ايسنا-به گفته‌ي فعالان بازار تلفن همراه با فرا رسيدن ماه مبارك رمضان، به وجود آمدن تغييراتي در بازار خريد و فروش سيم‌كارت و كاهش نسبي قيمت سيم‌كارت امري طبيعي بوده و دور از انتظار نيست.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيم‌كارت كاركرده‌ي كد يك در بازار به مبلغ 600 هزار تومان در معامله مي‌شود و قيمت سيم‌كارت صفر با كد دو 600 هزار تومان و كار كرده‌ي آن 420 هزار تومان، سيم‌كارت صفر با كد سه به مبلغ 510 هزار تومان و كاركرده كرده‌ي آن 360 هزار تومان، كد چهار به ميزان 410 هزار تومان و كاركرده‌ي آن 300 هزار تومان است.
همچنين سيم‌كارت صفر با كد 5 به مبلغ 410 هزار تومان و كاركرده آن 300 هزار تومان، كد شش به قيمت 380 هزار تومان و كاركرده‌ي آن 280 هزار تومان، كد هفت به مبلغ 360 هزار تومان و كاركرده آن 260 هزار تومان و كد هشت نيز به مبلغ 288 هزار تومان كاركرده آن 250 معامله مي‌شوند.
بنا بر اعلام فروشندگان در حال حاضر سيم‌كارت اعتباري همراه اول به مبلغ 34 هزار تومان به فروش مي‌رسد و قيمت رند اين سيم‌كارت‌ها بيش از 34 هزار تومان است؛ سيم‌كارت‌ها‌ي اعتباري ايرانسل به مبلغ 10 هزار تومان و دايمي آن به مبلغ 150هزار تومان در بازار معامله مي‌شوند.
اما يكي از فروشندگان سيم‌كارت در بازار تلفن همراه به خبرنگار ايسنا گفت: با فرا رسيدن ماه مبارك رمضان به دليل خريد كم و عرضه‌ي زياد ممكن است با كاهش قيمتي نيز مواجه شويم زيرا ساعت كاري نيز محدود شده و مردم كمتر به سمت خريد سيم‌كارت‌ها مي‌آيند.
تاليا نيز اخيرا به فروش سيم‌كارت 17هزار توماني اقدام كرده است كه به عقيده‌ي كارشناسان با وجود سيم‌كارت‌هاي اعتباري همراه اول و ايرانسل و به منظور رقابت با اين سيم‌كارت‌ها، ورود سيم‌كارت‌ 17 هزار توماني تاليا با 5 هزار تومان شارژ بسيار ضروري به نظر مي‌رسيد؛ در حال حاضر سيم‌كارت‌هاي تاليا به مبلغ 45200 تومان با 20 هزار تومان به بازار عرضه مي‌شود.