آتش سوزي در پاساژ علاءالدين 400 ميليون تومان خسارت برجاي گذاشت

موبنا- آتش سوزي روز گذشته در مغازه ها ي "پاساژ علاءالدين" در خيابان جمهوري تهران که محل فروش گوشي همراه است 400 ميليون تومان خسارت بر جاي گذاشت.

به گزارش خبرنگار موبنا، علت اصلي اين حادثه اتصالي در فن هواکش يکي از مغازه هاي طبقه همکف در بامداد روز سه شنبه اعلام شده است.
اين حادثه که در ساعت 2 بامداد روز گذشته اتفاق افتاد تلفات جاني به همراه نداشته است.
برخي از صاحبان مغازه هاي پاساژ، ضررو زيان ناشي از اين آتش سوزي را در حدود 400 ميليون تومان برآورد کردند در حالي به گفته برخي ديگر از شاهدان حادثه ، اين مغازه ها با خسارت چنداني روبرو نشده اند.
بعضي از شنيده ها حاکي از آن است که در محل آتش سوزي کپسول آتش نشاني براي مهار فوري حريق وجود نداشته و به همين دليل تا زمان حضور آتش نشانان درمحل ، زبانه آتش به مغازه هاي مجاورنيزکشيده شده است.
گفتني است مغازه هاي آتش گرفته شده اين پاساژ در طبقه همکف بوده که به دليل کمبود امکانات حفاظتي به سايرمغازه ها نيزسرايت کرده است.
البته با اطلاع  آتش نشاني، نيروهاي ايستگاه هاي 106 و 101 و 108 اين سازمان در ساعت 2 و دو دقيقه بامداد روز گذشته به خيابان جمهوري، تقاطع حافظ اعزام شدند.
آتش‌نشانان با رسيدن به محل حادثه به سرعت در آرايش عملياتي قرار گرفتند. دو گروه در طبقه همكف از دو جهت عمليات خود را آغاز كردند و با لوله‌ آبدهي آتش‌نشاني كانون آتش را در فضايي به مساحت 60 متر مربع كه شعله‌ور بود خاموش كردند.
 يك گروه ديگر از آتش‌نشانان نيز با استفاده از دستگاه تنفسي تمام طبقات را به دقت بازديد و بررسي و با راه اندازي دستگاه فن فشارمثبت دود ناشي ازآتش‌سوزي را تخليه كردند.
در حال حاضر كارشناسان علت و ميزان خسارت واقعي اين آتش‌سوزي را بررسي مي‌كنند.
پاساژ علاءالدين يکي از بزرگترين مراکز خريد گوشي تلفن همراه و لوازم جانبي آن در پايتخت است.
129/13