اعلام برندگان VOIP غير قانوني است

مزايده VOIP مغاير با سياستهاي اصل 44 است

ايلنا- مديرعامل تنها شرکت ارائه‌‏دهنده خدمات تلفن اينترنتي در استان سمنان مزايده VOIP را مغاير با سياست‌‏هاي کشور، اصل 44 و امري غيرقانوني عنوان کرد.

ياسر حقيقت در گفت‌‏وگو با خبرنگار ايلنا با بيان مطلب فوق اعتراض رسمي دپارتمان VOIP انجمن شرکت‌‏هاي اينترنتي ايران را در خصوص مزايده شرکت ارتباطات زيرساخت يادآوري و آن را مورد اجماع و قبول کليه اعضاي اين دپارتمان اعلام کرد.
وي در ادامه با اشاره به اعلام سال 1387 به عنوان سال نوآوري و شکوفايي توسط مقام معظم رهبري، حوزه IT و به خصوص تکنولوژي به کار گرفته شده در تلفن اينترنتي را يکي از موارد با پتانسيل بالا و نوآور دانست و افزود: به انحصار کشيدن اين خدمات توسط چند شرکت (اعلام سه شرکت به عنوان برنده مزايده) خارجي و يا شرکاي آنها در داخل کشور علاوه بر اينکه روح نوآوري را در جوانان اين سرزمين خواهد کشت، باعث خروج مبلغ قابل توجهي ارز هم از کشور مي‌‏شود.
حقيقت اظهار داشت: دولت ساليانه مبالغ قابل توجهي را در جهت شکل‌‏گيري اشتغال و فعال شدن بنگاه‌‏هاي زودبازده اقتصادي مصرف مي‌‏کند که اجراي اين مزايده باعث خواهد شد بيش از 100 شرکت کوچک و بزرگ فعال در اين حوزه به بهانه قانونمند شدن کسب و کار خود را از دست داده و قشر قابل توجهي از کارشناسان اين حوزه هم شغل خود را از دست بدهند.