هواوي راهکارهاي HLR را در پاکستان پياده مي کند

موبنا-هواوي اعلام کرد، بزرگ ترين پروژه بکار گيري نسل آينده راهکارهاي Home Location Register (HLR) را در پاکستان ارايه مي دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل ازسايت “سلولارنيوز”، هواوي اعلام کرد: در نظر دارد اين طرح را با کمک اپراتور تلنور در اين کشور ارايه دهد.
يک مقام آگاه در اين باره گفت:راهکارهاي HLR هواوي به طور کامل سه شهر اسلام آباد ،کراچي و لاهور را تحت پوشش قرار مي دهد که بر اساس آن 40ميليون کاربر از راهکارهاي اين پروژه بهره مند خواهند شد.
Home Location Register پايگاه داده، محتوي اطلاعات مربوط به کاربراني است که مشترک سرويس ها ي خاص هستند.
در اين گزارش تعداد کاربران تلنور تا پايان نيمه اول سال 2008 ميلادي 18ميليون و 130هزار اعلام شده است که با توجه به اين آمار تلنور 20.6درصد از سهم بازار اين کشور را در اختيار دارد.
“پيتر دينديال”مدير بخش تکنولوژي تلفنور با ابراز رضايت از همکاري اين اپراتور با هواوي ، فعاليت  تحقيق و توسعه و مشارکت در زمينه هاي مختلف را عاملي موثر براي هموار کردن رشد توسعه نسل هاي آينده فناوري براي اين  اپراتور اعلام کرد.
وي افزود : نسل آينده HLR هواوي منطبق با پلتفورم پيشرفته معماري کامپيوتري ارتباطات و ارايه دهنده طراح  معماري است که مي تواند حجم وسيعي از قابليت هاي پيشرفت و توسعه نامحدود را تهيه کند.
اين راهکار همچنين مي تواند اشتراک اطلاعات و کارکردهاي داخلي پلتفورم را براي همگرايي سرويس ارايه دهد.
دينديال بالا بردن قابليت تلنور در ارايه سرويس هاي جديد در کوتاه ترين زمان ممکن را از ديگر مزيت هاي اين پروژه اعلام کرد.
تل نور پاکستان يکي از شعبه هاي تل نور نروژاست که اپراتور مادر در اسکانديناوي،اروپاي شرقي، بنگلادش، پاکستان و چند کشور آسيايي ديگر شعبه دارد.
تعداد کاربران پاکستان تا اوريل 2008 ميلادي بيش از 85ميليون نفر ضريب نفوذ تلفن همراه در اين کشور 52.87درصد اعلام شده است و پيش بيني مي شود تعداد کاربران پاکستان تا سال 2010 به 100ميليون مشترک برسد.
اين کشور 10اپراتور تلفن همراه دارد.
134/ 14