دو خبر از تايوان و ايتاليا

موبنا-چانگ وا تلکام بزرگ ترين اپراتور تايوان از لحاظ بازار فروش و درآمد اعلام کرد ، هيچ ضرورتي در خريد سهام HKT "پي سي سي دابليو"نمي بينيم.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت “سلولارنيوز”، “شائو تونگ چنگ”مدير چانگ وا گفت: ما پيشنهاد در باره هر سرمايه گذاري را بررسي مي کنيم اما در حقيقت در حال حاضر هيچ طرحي براي سرمايه گذاري در سهام HKT،”پي سي سي دابليو نداريم.
وي گفت: احتمال دارد با بررسي ها يي که در آينده انجام خواهيم داد  نظر خود در باره اين سرمايه گذاري و کسب سهام اين شرکت را تغيير دهيم.
منابع خبري چندي قبل اعلام کردند که چانگ وا در نظر دارد 5درصد از سهام HKT را خريداري نمايد.
“آلکس آرنا”مدير عامل PCCW گفت اميدوار است اين شرکت بتواند طرح خود در بار فروش سهام  HKT را تا پايان سال به اتمام برساند.
وي افزود:انتظار دارد از فروش 45درصد سهام HKT مبلغ 2.5ميليارد دلار بدست آورد.
PCCW Limited بزرگ ترين شرکت ارتباط از راه دور هنگ کنگ است  که در 18 اکتبر1994 در ليست بازار بورس هنگ کنگ قرار گرفت.
همچنين درخبرها آمده است که شرکت ايتاليايي “Gucci” از ارايه تلفن همراه با مارک اين شرکت خبر داد و اعلام کرد ، برخي شرکت ها در پي ساخت تلفن همراه با مارک Gucci هستند.
 به گزارش گروه ترجمه “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اينتوموبايل” شرکت “Gucci ” اعلام کرد ،اين شرکت به تازگي تلفن همراهي موسوم به Fake Gucci ارايه کرده است که داراي قابليت هاي چند رسانه اي مختلفي مي باشد.
از جمله اين قابليت ها مي توان به نمايشگر 1/2 اينچي با قابليت نمايش 16 ميليون رنگ، دوربين 2 مگا پيکسلي و راديوي FM اشاره کرد.
اين تلفن همراه همچنين مجهز به بلندگوهاي استريو، و شکاف حافظه ميکرو SD است.
در مورد قيمت اين تلفن همراه هنوز اطلاعاتي منتشر نشده است.
134/ 112/ 14