مديرعامل شرکت نامداران ارتباطات همراه؛

تعرفه 10 درصدي واردات گوشي تلفن همراه جلوي قاچاق را مي گيرد

موبنا- مديرعامل شرکت نامداران ارتباطات همراه گفت: با تصويب شدن نهايي تعرفه 10 درصدي،فعاليت تمامي واردکنندگان غيرقانوني به شدت کاهش مي يابد.

“پدرام اليکايي” در گفت و گو با خبرنگار موبنا اظهار داشت: بالا بودن تعرفه مانع از رقابت شرکت هاي قانوني با قاچاقچيان شده است و به همين دليل نيز بيش از 80 درصد از سهم بازار به گوشي هاي بدون گارانتي رسمي اختصاص داده شده است.
وي با اشاره به تاثير کاهش  15 درصدي تعرفه کنوني(تعرفه  25 درصدي) در بازار تلفن همراه خاطر نشان کرد:  با تصويب تعرفه 10 درصدي قيمت تمامي گوشي هاي گارانتي دار و بدون گارانتي با کاهش روبرو مي شوند.
اليکايي تصريح کرد: با افزايش فعاليت شرکت هاي قانوني شاهد تنوع بيشتر در عرضه تمامي برندهاي گوشي تلفن همراه در بازار خواهيم بود.
تعرفه واردات گوشي تلفن همراه بالغ بر دو سال است که با هدف حمايت از توليد داخل افزايش يافته است.
سياست افزايش تعرفه که ابتدا از 4 درصد به 60 درصد و سپس به 25 درصد تغيير يافت، نتوانست راه را براي توليد گوشي تلفن همراه در کشور هموارکند و طي دو سال گذشته نه تنها توليد کنندگان گوشي نتوانستند به تعهدات خود مبني بر توليد سالانه 2 ميليون دستگاه عمل کنند، بلکه سبب شد تا بازار قاچاق اين کالا در کشور روز به روز رونق بيشتري گيرد.
129/13