همکاري وودافون استراليا و “پيپل تلکام”

موبنا-وودافون استراليا اعلام کرد ، با امضا توافق نامه اي در زمينه سرويس هاي شبکه مجازي با"پيپل تلکام "فروشنده سرويس هاي ارتباطي همکاري مي کند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا”ّ به نقل از سايت “سلولارنيوز”، وودافون اين توافق را سه ساله اعلام کرد و افزود: شرکت سرويس هاي خود را براي ارايه سرويس هاي تلفن همراه به صورت مجازي MVNOدر اختيار پيپل تلکام مي  گذارد.
استانتون يکي از مقامات پيپل تلکام با ابراز خرسندي از همکاري اين شرکت با وودافون ،اجراي اين طرح را فرصتي مناسب براي استفاده از سرويس هاي تلفن همراه و داده وودافون براي کاربران خود دانست.
تعداد کاربران در استراليا تا 2007ميلادي حدود 22ميليون مشترک و ضريب نفوذ تلفن همراه در اين کشور 96.95درصد بوده است.
در اين کشور6اپراتور ارتباطي وجو دارد که وودافون با بيش از سه ميليون کاربر رتبه سوم جدل رده بندي اين کشور را به خود اختصاص داده است.
شرکت وودافون در سال 1984 تاسيس شد و شرکت تابعه  Racal Electronics  بوده است , پس از سه سال به طور کامل ازآن جدا شد و صورت يک شرکت مستقل درآمده و نام خود را نيز به وودافون تغيير داد.
اين شرکت که به يکي از بزرگ ترين اپراتورهاي تلفن همراه در جهان تبديل شده سرويس هاي خود را در اروپا، خاورميانه، آفريقا، آسيا پاسيفيک و آمريکا گسترش داده است.
سود خالص اين شرکت در سال 2007 حدود 10 ميليارد دلار بوده و در فصل اول سال جاري تعداد کاربران وودافون 40 درصد افزايش يافته است.
وودافون که اپراتوري انگليسي است در کشورهاي چون استراليا،آمريکا،نيوزلند،آفريقاي جنوبي،مصر،هند،تورکيه و بيشتر کشور هاي اروپايي شعبه دارد.
اين شرکت سرويس هاي مختلفي از جمله GSM,GPRS,EDGE,UMTSHSDPA,CDMA  به کاربران ارايه مي دهد .
تعداد کاربران اين اپراتور تا 3مارس 2007 ميلادي در سراسر جهان حدود 206ميليون نفر بوده است.
134/ 14