معاون وزير ارتباطات خبر داد:

انتخاب برنده‌ي مزايده‌ي اپراتور سوم تلفن همراه تا خردادماه سال 88

ايسنا - رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در تلاشيم بتوانيم تا خردادماه سال 88 برنده‌ي مزايده‌ي اپراتور سوم تلفن همراه را مشخص كنيم.

محمود خسروي در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) با بيان اين كه اميدواريم مزايده‌ي اپراتور سوم تلفن همراه در زمستان سال جاري برگزار شود اظهار كرد: بر اساس پروانه اپراتور دوم تلفن همراه و به منظور حفاظت از پروانه مذکور تا مهر ماه سال آينده براي صدور پروانه اپراتور سوم محدوديت داريم.
وي افزود: بر همين اساس تا مهرماه سال 87، امکان صدور پروانه براي اپراتور سوم تلفن همراه وجود ندارد بنابراين با توجه به اين موضوع از برنامه پيش‌بيني شده براي برگزاري مزايده اپراتور سوم تلفن همراه عقب نيستيم.
معاون وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات با بيان اين كه يکي از ويژگي‌هاي اين اپراتور، ارايه نسل سوم تلفن همراه است که شايد شرايط آن درخصوص قانون 51 درصد توليد داخل، متفاوت‌تر از ديگر اپراتورها باشد اظهار كرد: درخواست ارايه سرويس‌هاي نسل سوم از سوي دو اپراتور اول و دوم به سازمان رسيده اما به دليل پيش‌بيني دوره‌ي دو ساله‌ي حفاظت از اين اپراتور در حال حاضر امكان عرضه‌ي سرويس‌هاي فن‌آوري نسل سوم به هيچ اپراتوري غير از اپراتور سوم عرضه نمي‌شود.
گفتني است اپراتور سوم تلفن همراه با پيش‌بيني دستيابي به 19 درصد بازار از سال آينده کار خود را آغاز خواهد کرد و به گفته‌ مسوولان به ارايه‌ي سرويس‌هاي تلفن همراه نسل دوم، سوم و خدمات مخابراتي پيشرفته در كشور مي‌پردازد و بايد در سال اول فعاليتش شهرهاي بزرگ کشور را تحت پوشش قرار دهد.