دو خبر از Qwest و گوشي هاي هوشمند

موبنا- اپراتور آمريکايي Qwest اعلام کرد که سرويس هاي وريزون وايرلس را به کاربران مناطق مسکوني و تجاري ارايه مي دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اينتوموبايل”، اين دو شرکت يک قرارداد 5 ساله را در ابتداي سال جاري امضا کرده اند که بر اساس آن کاربران Qwest مي توانند گوشي هاي وريزون و سرويس هاي پهن باند اين شرکت را خريداري کنند.
شرکت Qwest اخيرا از ارايه سرويس هاي وريزون در مناطق مسکوني و تجاري خبر داده که احتمالا با استقبال گسترده اي روبرو خواهد شد.
شرکت وريزون درسال 1983 در آمريکا تاسيس شد و دفتر مرکزي آن در شهر نيويورک قراردارد.
اين شرکت در زمينه ارايه سرويس هاي مختلف مانند اينترنت پهن باند ، تلويزيون ، سرويس هاي با سيم و بي سيم ارتباط از راه دور فعاليت مي کند.
درآمد اين شرکت درسال 2007 ميلادي 90 ميليارد دلار  و ميزان سود خالص آن در همين سال 6 ميليارد و 119 ميليون دلار اعلام شده است.
تعداد کارکنان اين شرکت آمريکايي درسال 2007 ميلادي تقريبا 239 هزار نفر گزارش شده است.
اپراتور Qwest سرويس هاي خود را در 14 ايالت آمريکا از جمله  آريزونا و مولورادو ارايه مي دهد.
همچنين در خبرها آمده است که کارشناسان پيش بيني مي کنند که بزودي گوشي هاي هوشمند جاي کامپيوترهاي روميزي (PC) را مي گيرد.
به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت هندو، اين گوشي هاي هوشمند امروزه با ويژگي هايي چون دسترسي به وب، دانلود موسيقي و ويديو، پشتيباني از پهناي باند پر سرعت ‘3G’ ، راديو FM ، قابليت ضبط صدا و امکان پخش موسيقي و ويديو مجهز توانسته اند جايگاه ويژه اي را به خود اختصاص دهند.
احتمال مي رود که تا سال آينده تراشه هايي براي تلفن همراه ساخته شود که تلفن هاي همراه را به کامپيوتر و حتي پيشرفته تر از کامپيوتر تبديل کند.
يکي از شرکت هاي تراشه ساز مي گويد که قصد دارند پلتفورم ويندوز موبايل را روي اين تراشه ها آزمايش کند و روي گوشي هاي هوشمند قرار دهد.
اين شرکت همچنين اعلام کرده که قصد دارد گرافيک هاي سه بعدي را در دستگاه هاي تلفن همراه تعبيه کند که به اين ترتيب اين دستگاه ها از کامپيوترها چيزي کم نخواهند داشت.
112/ 135/ 14