به دليل مشکل نرم افزاري؛

استقبال از گوشي N78 به شدت کاهش يافته است

موبنا- منابع بازاري معتقدند به دليل مشکل نرم افزاري گوشي N78 نوکيا ،استقبال از آن در بازار تلفن همراه به شدت کاهش يافته است.

“جواد اصغرزاده” يکي از فرشندگان گوشي هاي نوکيا در اين باره گفت: اين گوشي که کمتر از چهار ماه است وارد بازار تلفن همراه شده تا کنون به دليل مشکل نرم افزاري و هنگ کردن پي در پي  نتوانسته مورد تقاضاي عموم مشتريان قرار گيرد.
وي افزود: اين گوشي که براي اولين بار با قيمت چهار ميليون و 700 هزار ريال با گارانتي غير رسمي در بازار تلفن همراه عرضه مي شد، به دليل کاهش استقبال و افزايش عرضه با تعديل قيمت چشمگيري روبرو شده است.
اين فروشنده قيمت کنوني گوشي N78 نوکيا با گارانتي متفرقه را سه ميليون و 650 هزار ريال اعلام کرد و افزود: اگر روند کاهش استقبال از اين مدل نوکيا ادامه داشته باشد پيش بيني مي شود براي چندمين بار متوالي قيمت اين گوشي باز هم کاهش يابد.
مشخصات فني اين گوشي به شرح زير است:
گوشي N78نوکيا به عنوان کامپيوتر چند منظوره سيار محسوب مي شود که در کنار قابليت نقل مکان (Mobility ) ، خريد اينترنتي موسيقي، جهت يابي و عکاسي را نيز با يکديگر تلفيق کرده است .
اين مدل از فناوري بالايي نظير سيستم يکپارچه مکان ياب A- GPS با نقشه هاي مجاني نوکيا، سيستم WALAN و سيستم پرسرعت HSDPA 3G بهره برده است که دانلود سريع را براي کاربر فراهم مي کند.
دوربين عکاسي و فيلمبرداري 2/3 مگاپيکسلي با عدسي کارل زايس ، استفاده از کارت هاي حافظه خارجي (مايکرو SD ) تا ظرفيت هشت گيگا بايت براي ذخيره سازي موسيقي  از ديگر ويژگي هاي اين گوشي به شمار مي آيد.
نوآوري اين مدل در قابليت مکان يابي عکس هاي گرفته شده و فرستنده يکپارچه FM است که امکان پخش موسيقي از هر نوع راديوي FM در اتومبيل يا منزل را دارد.
مدل فوق داراي امکانات چند رسانه اي با بهره گيري از آخرين فناوري هاي پيشرفته است و به کاربران اين امکان را مي دهد که مواردي چون مکان يابي عکس هاي گرفته شده به صورت آن لاين و نيز مختصات محل عکس برداري را روي نقشه آن لاين گوشي مشاهده کنند.
اين گوشي قادر خواهد بود با استفاده از سيستم پرسرعت اتصال به اينترنت، با فشار يک دکمه عکس و ويديو به ديگر مشترکان را به صورت آن لاين انجام دهد.
گوشي N78 مجهز به راديوي اينترنتي نوکيا بوده و کاربر مي تواند از هزاران ايستگاه راديويي در سرتاسر دنيا استفاده کند.
129/13