افزايش 82 درصدي کاربران سرويس نقشه هاي موبايلي درآمريکا

موبنا-تعداد کاربراني که در سراسر دنيا از نقشه ها ي تلفن همراه استفاده مي کنند روز به روز در حال افزايش است بطوري که تازه ترين آمارها نشان مي دهد که کاربرد آن دربين کاربران آمريکايي در سه ماهه منتهي به مي 2008 ميلادي 82 درصد رشد داشته اند.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،بر اساس اين آمار همچنين مشخص شد در اين مدت تعداد کاربراني که در اروپا از سرويس مذکور استفاده مي کنند 49درصد افزايش داشته است.
بر اساس اين آمار مي توان اين گونه نتيجه گيري کرد که حدود 8 درصد کل کاربران آمريکايي و 3درصد از کاربران اروپايي  تا پايان مي 2008 ميلادي کاربر سرويس هاي نقشه تلفن همراه بوده اند.
در ادامه اين گزارش از گوشي آيفون به عنوان يکي از بهترين گوشي هاي مجهز به سيستم نقشه خوان نام برده شد که در آمريکا طرفداران زيادي را به خود جذب کرده است.
اين گزارش در ادامه مي افزايد : بر خلاف آمريکاييان گوشي محبوب کاربران اروپايي براي استفاده از اين سرويس  مدل هاي N95و N70 نوکيا است.
بر اساس آمارموجود، حدود 73درصد از کابران آمريکايي و 57درصد از کاربران اروپايي به سيستم هاي نقشه خان دسترسي دارند.
تعداد کاربران خطوط تلفن همراه در کل آمريکا حدود 243ميليون نفر و ضريب نفوذ آن 81 درصد است و در اين کشور 18اپراتور تلفن همراه فعال وجود دارد.
134/ 14