کاربران گوشي هاي سيمبيان مي توانند تماس هاي خود را فيلتر کنند

موبنا-نرم افزار رايگان StopCall براي گوشي هاي مجهز به سيستم عامل سيمبيان S60 ارايه شده است که براساس آن کاربران مي توانند تماس ها را فيلترکنند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اينتوموبايل”، کاربران گوشي هاي مجهز به نسخه سوم سيمبيان S60 مي توانند با کمک اين نرم افزار جلوي تماس هاي ناخواسته و مزاحم را بگيرند.
نرم افزار StopCall در واقع يک فيلتر کلاسيک براي بلاک کردن تماس هاي نا خواسته است و نصب اين نرم افزار بسيار ساده است و کاربر بايد به صورت دستي يک “ليست سياه” از مخاطبان تنظيم کند.
رد کردن تماس هاي خصوصي شده يا رد کردن کل تماس ها از طريق اين نرم افزار امکان پذير است.
آمار فروش موبايل هاي Symbian تا پايان سال 2003 به 6.7 ميليون دستگاه رسيد و در سال 2004 نيز با رشد بي سابقه ،فروش اين نوع موبايل ها رشد 201 درصدي داشته است .
با فروش بالاي موبايل هاي Symbian هر روزه بر تعداد برنامه نويسان آن افزوده شده و نرم افزارهاي فوق العاده اي براي اين سيستم عامل طراحي مي شود بطوري که تا اواخر تابستان سال 2004 تعداد اين برنامه ها به سه هزار و254 مورد رسيد.
تا کنون بيش از 200 ميليون دستگاه تلفن همراه مجهز به سيمبيان به فروش رفته است که 77 ميليون آن در سال گذشته صورت گرفته است.
112 /  14