سهم کارکنان شرکت مخابرات از سهام ترجيحي فقط 5 درصد است

ايرنا- سازمان خصوصي سازي فقط در چارچوب مصوبات دولت، 5 درصد سهام را با قيمت هاي ترجيحي براي کارکنان مخابرات در نظر گرفته است.

به گزارش روز شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي شرکت بورس و اوراق بهادار تهران، با توجه به سوالات متعدد شرکتهاي کارگزاري، بورس هاي منطقه اي و کارکنان شرکت مخابرات ايران درباره تخصيص سهام مازاد به کارکنان شرکت مخابرات ايران به اطلاع مي رساند طبق اعلام رييس سازمان خصوصي سازي و براساس مقررات، امکان تخصيص سهام مازاد بر سهام ترجيحي به کارکنان مخابرات خارج از ساعت معاملات وجود ندارد.
در اين اطلاعيه آمده است: براي کشف قيمت 5 درصد سهام مخابرات که در روز اول عرضه خواهد شد، کارکنان شرکت مخابرات ايران همانند عموم مردم مي توانند با مراجعه به شرکت هاي کارگزاري، تقاضاي خريد هر تعداد سهم را به کارگزاري ها ارايه و وجه مربوط را به حساب اين شرکتها واريز کنند.
در اطلاعيه شرکت بورس توصيه شده است فقط پس اندازهاي مازاد در سهام شرکت هاي بورسي سرمايه گذاري شود و عواقب تصميماتي همچون فروش منزل يا آپارتمان مسکوني براي خريد سهام متوجه شخص سرمايه گذار خواهد بود و تأکيد مي شود کارکنان شرکت مخابرات با مطالعه، مشورت و آگاهي کامل از مزايا و مخاطرات سرمايه گذاري در سهام اقدام به سرمايه گذاري کنند و مسئوليت تصميمات خود را بپذيرند.
بر اساس اعلام شرکت بورس خريد سهام نيازمند موافقت يا هماهنگي با مخابرات، بورس و يا خصوصي سازي نيست و هر فرد حقيقي و حقوقي رأسا مي تواند به مراجعه به کارگزاري ها براي خريد سهام اقدام کند و هم اکنون کارگزاري ها در تهران و 21 مرکز استان کشور سفارش هاي مشتريان را انجام مي دهند.