سيستم هاي اپراتوري اندروئيد و سيمبيان با هم ترکيب مي شوند

موبنا-تحليلگران صنعتي پيش بيني کرده اند که سيستم اپراتوري گوگل، اندروئيد، نوکيا و سيمبيان، در 3 تا 6 ماه آينده با يکديگر ترکيب مي شوند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “ونچر بيت”، اين پروژه به منظور ارايه نرم افزارها و سرويس هاي ارزان تر و کاهش تعداد پلتفورم هايي که اپراتورها بايد تهيه کنند و ارايه يک واسطه استاندارد کاربري براي تلفن هاي همراه اجرا مي شود.
تحليلگران بر اين باورند که تا چند سال آينده تبليغات تلفن همراه هر سال دو برابر مي شود و ارايه دهندگان برنامه هاي کاربردي براي انتخاب سيستم اپراتوري و طراحي برنامه هاي کاربردي دچار مشکل خواهند شد.
نمايندگان شرکت سيمبيان از همکاري و ادغام با گوگل ابراز خرسندي کرده اند.
شرکت سيمبيان از سال 1998 آغاز به کار کرده است و تا کنون بيش از 200 ميليون دستگاه تلفن همراه مجهز به سيمبيان به فروش رفته است که 77 ميليون آن سال گذشته فروخته شده است.
شرکت نرم افزاري Symbian براي اولين بار در ماه ژوئن سال 1998 به صورت کاملا  خصوصي براي کار روي سيستم موبايل ها در انگليس  تاسيس شد.
فروش موبايل هاي Symbian تا پايان سال 2003 به 6.7 ميليون دستگاه رسيد و در سال 2004 نيز با رشد بي سابقه رشد 201 درصدي داشته است .
با فروش بالاي موبايل هاي Symbian هر روزه بر تعداد برنامه نويسان آن افزوده شده و نرم افزارهاي فوق العاده اي براي اين سيستم عامل طراحي مي شود بطوري که تا اواخر تابستان سال 2004 تعداد اين برنامه ها به سه هزار و254 مورد رسيد.
112/ 14