الکاتل لوسنت مجوز وايمکس گرجستان را بدست آورد

موبنا-شرکت فرانسوي – آمريکايي آلکاتل لوسنت که مقر آندر پاريس است ، اعلام کرد که توانسته مجوز شبکه وايمکس VTELگرجستان را بدست آورد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولانيوز”،آلکاتل اعلام کرد:براساس اين تفاهم نامه طراحي ،گسترش و نگهداري از شبکه وايمکس    گرجستان 802.16e را انجام خواهد داد.
VTELدرادامه گزارش خود آورده است در نظر دارد سرويس جديد وايمکس را بر اساس برند  MAXIMALIدر شهرهاي مهم اين کشور تا سپتامبر 2008 ميلادي ارايه دهد.
در ادامه اين گزارش آمده است :پشتيباني از راهکارهاي جامع زيربنايي همچون دسترسي هاي راديويي Rev-e وايمکس و ايستگا ه هاي پايه، کنترلرهاي دسترسي هاي بي سيم وبهره بردار ي و حفظ مرکز (OMC) از ديگر وظايف محول شده به آلکاتل است.
VTEL گرجستان شرکت پيشرو سرويس هاي وايمکس در اين منطقه است و اين شرکت ازژانويه 2008 طرح آزمايشي وايمکس را با تعداد محدودي کاربر در  تفليس و يکي ديگر از شهرهاي اين کشور ارايه داد.
“خالد ريفاي”يکي از مقامات آگاه VTELدر اين باره گفت : فناوري وايمکس يک راهکار ايدال براي ساخت سرويس هاي داده و صوتي پهن باند در گرجستان است.
وي افزود:اين کشور نياز دارد براي ورود به بازار اتباطي و رقابت در اين عرصه زير بناهاي ارتباطي خود را هر چه بهتر گسترش دهد.
از تعداد  کاربران تلفن همراه و ضريب نفوذ ان در گرجستان اطلاع دقيقي در دست نيست.
گرجستان سه اپراتور تلفن همراه دارد.
آلکاتل لوسنت در زمينه تهيه نرم افزار ، سخت افزار و سرويس هاي ارتباطي فعاليت مي کند و در بيش از 132کشور نمايندگي دارد.
134/ 14