نوکيا دراستفاده ازنرم افزار اپرا ميني مقام نخست را کسب کرد

موبنا-بر اسا س تازه ترين بررسي ها نوکيا با 6گوشي مجهز به نرم افزار اپرا ميني به منظور مرور صفحات وب به عنوان طلايه داربازار ارايه اين نمونه از گوشي ها در جهان شناخته شد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،براساس اين بررسي ، سوني اريکسون با ارايه دو گوشي مجهز به نرم افزار اپرا ميني و بلک بري با يک گوشي رتبه هاي بعدي اين گروه را به خود اختصاص داده اند.
در ادامه اين گزارش همچنين آمده است از هر ده گوشي مجهز به اين نرم افزار در آمريکا 9 نمونه از آن متعلق به بلک بري است.
“جان وون تتچنر”مدير عامل شرکت اپرا سافت وار ارايه دهنده نرم افزار اپرا ميني با بيان اين که مردم تمايل دارند به وسيله تلفن همراه خود به مرور صفحات وب نيز بپردازند، افزود:استفاده از سروس هاي وب موبايلي به سرعت در حال افزايش است بطوري که آمارها نشان مي دهد کاربران تنها در ماه ژوئن از 3ميلياردو 200ميليون صفحه وب ديدن کرده اند که 9.4درصد بيش از تعداد مرور صفحات در ماه مي است.
شرکت نوکيا در سال 1865 در فنلاند تاسيس شد، دفتر مرکزي آن درشهر “اسپو” Espoo  قراردارد و درزمينه صنعت ارتباط از راه دور و توليد کالاهايي از قبيل گوشي هاي تلفن همراه ، کامپيوتر  ، نرم افزار و سرويس شبکه فعاليت مي کند.
درآمد اين شرکت درسال 2007 ميلادي  بيش از 51ميليارد و 58 ميليون يورو و سود خالص آن 7 ميليارد و 205 ميليون يورو اعلام شده است.
تعداد کارکنان اين شرکت تا 31 دسامبر سال 2007 ميلادي 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.
134/14