روياي نوکيا و آينده شگفت انگيز تلفن همراه

موبنا- شرکت نوکيا براي طراحي گوشي هاي خود در آينده روياهاي عجيبي دارد ، بطوري که مدير بخش طرح هاي ابتکاري مرکز تحقيقات اين شرکت مي گويد که در آينده ممکن است گوشي هاي تلفن همراه در يک گلدان رشد کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از سايت تک ديجست، ”  لئو کايير کايينن” مي گويد که دور از انتظار نيست اگر در آينده ي نزديک گوشي تلفن همراه به عنوان ماشين چاپ مورد استفاده قرار گيرد يا اين که تلفن همراه براي ورزش به عنوان يک هدبند به پيشاني بسته شود که از عرق و آلودگي جلوگيري کند.
بر اساس اين گزارش، 30 هزار نفر از کارمندان بخش تحقيقات و توسعه نوکيا روي طرح هاي شگفت انگيز تلفن همراه متمرکز شدند که احتمال دارد در آينده اين نوع گوشي ها ساخته شود و در دسترس کاربران در سراسر دنيا قرار گيرد.
کايينن  مي افزايد: نوکيا علاوه بر طراحي انواع گوشي در پي ساخت روبات هاي خانگي و سيستم تشخيص سلامتي است.
وي اظهار داشت که نوکيا همچنين اقدام به طراحي گوشي هايي کرده که بتواند به تشخيص بيماري کمک کند.
مدير بخش طرح هاي اتبکاري مرکز تحقيقات نوکيا مي گويد که اين شرکت همچنين در حال آزمايش روي حسگرهاي GPS در تلفن هاي همراه است تا بتواند وضعيت ترافيک را پيش بيني کند.
 تحولات در صنعت موبايل شايد کمي عجيب و باورنکردني باشد اما در کنار نقش و تاثيرات مثبت و ضرورت تحول در اين حوزه ، نگراني هايي در مورد تاثيرات منفي تلفن همراه درحال افرايش است.
خطرات تلفن همراه براي سلامتي افراد از جمله نگراني هاي جامعه نسبت به رشد روز افزون اين ابزار نوين ارتباطي است.
135/14