دو خبر از چاينا موبايل و اپل

موبنا-شرکت چاينا موبايل به گزارش گروه خبري اوراق بهادار شانگهاي ، 40 هزار گوشي تلفن همراه مجهز به تلويزيون و TD-SCDMA را به مزايده گذاشته است.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “فوربس”، اين تلويزيون هاي همراه با استاندارد پهن باند هاي چند رسانه اي چاينا موبايل کار مي کنند.
شرکت هاي بزرگي مانند  سامسونگ، Lenovo، ZTE و Coolpad در اين مزايده شرکت کرده اند.
اپراتور چاينا موبايل مهمترين اپراتورچين مي باشد که سرويس هاي خود را در چين ارايه مي دهد.
سرويس هايي که اين اپراتور ارايه مي دهد عبارتند از:GSM,SPRS,EDGE.
تعداد مشترکان اين اپراتور تا 2سپتامبر 2007 حدود 349ميليون 66هزار نفر بوده است.
همچنين در خبرها آمده است که کاربران تلفن همراه آيفون محصول اپل مي توانند مجموعه اي از تصاوير زمينه را براي گوشي خود به طور رايگان دانلود کنند.
به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اينتوموبايل”، برخي کاربران به تصاوير زمينه از پيش نصب شده در گوشي آيفون قناعت نکرده و به دنبال تصاوير متنوع تر براي گوشي خود هستند.
اين کاربران مي توانند به وب سايت  لستروپلس مراجعه کرده و تصاوير زمينه دلخواه را براي گوشي خود انتخاب کنند.
در اين وب سايت 50 تصوير زمينه مختلف براي گوشي آيفون به طور رايگان ارايه شده است و اين تصاوير بخشي از مجموعه تصاوير زمينه گروه  Flickr است که شامل بيش از 6 هزار تصوير زمينه مي باشد.
گوشي جديد و نسل سومي آيفون داراي سيستم  هماهنگ کننده تقويم ، سيستم پشتيبان شبکه هاي خصوصي برمنباي پروتکل Cisco (Cisco IPsec VPN است.
گوشي جديد آيفون داراي باتري با ظرفيت مناسب براي 5 ساعت مکالمه با استفاده از شبکه هاي نسل سومي  ،  6 ساعت جستجوي اينتنرنتي و 7 ساعت پخش ويدويي است.
شرکت اپل اعلام کرده که تا پايان سال 2008 ميلادي 14 ميليون دستگاه از اين گوشي را به فروش خواهد رساند.
112/ 14