نوکيا 40 گوشي سبز ارايه مي دهد

موبنا-شرکت فنلاندي نوکيا يکي از بزرگترين توليد کننده تلفن همراه جهان در سال جاري 40 نوع گوشي دوستار محيط زيست ارايه مي کند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “پلاست مارت”، شرکت نوکيا با هدف تبديل کردن تلفن همراه به يک زيست تجزيه پذير، در سال جاري گوشي هاي سازگار با محيط زيست را ارايه مي دهد.
اين تلفن هاي همراه سبز از پوشش هاي تجزيه پذير و باتري هاي قابل بازيافت تشکيل شده اند و مواد مخرب محيط زيست در آنها به کار نرفته است.
با به کار گرفتن مواد زيستي مانند اسيد پولي لاکتيک و مواد گياهي در تلفن هاي همراه اجزاي تجديد نشدني در آنها کاهش مي يابد.
نوکيا همچنين درصدد جا انداختن فرهنگ بازيافت تلفن هاي همراه و اجزاي آن در بازار است.
اين شرکت همچنين با ارايه باتري ها و شارژرهايي که از مواد طبيعي براي شارژ باتري گوشي استفاده مي کنند، انرژي مصرفي را تا سال 2010 تا 50 درصد کاهش مي دهد.
شرکت نوکيا در سال 1865 در فنلاند تاسيس شد، دفتر مرکزي آن درشهر “اسپو”  قراردارد و درزمينه صنعت ارتباط از راه دور و توليد کالاهايي از قبيل گوشي هاي تلفن همراه ، کامپيوتر  ، نرم افزار و سرويس شبکه فعاليت دارد.
سهام شرکت نوکيا در فصل دوم 2008 در بازارهاي جهاني به 48 درصد رسيد و سود خالص آن در اين بازه زماني نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 6 درصد افزايش يافت.
اين شرکت پيش بيني کرده است که تا پايان سال 2008 سهام خود را 10 درصد افزايش دهد.
 تعداد کارکنان اين شرکت تا 31 دسامبر سال 2007 ميلادي 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.
112/ 14