برجي سرويس ارسال محتوا از وب به موبايل عرضه کرد

موبنا- شرکت آمريکايي Berggi سرويس ZipClip را عرضه کرد که به کاربران امکان مي دهد محتواها را از وب به گوشي تلفن همراه خود منتقل کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از واشنگتن پست، اين سرويس بيشتر براي کاربران نوجواني در نظر گرفته شده که دوست دارند تمامي تصاوير زمينه و زنگ هاي موبايلي جديد را در تلفن همراه شان داشته باشند و نمي خواهند پول زيادي براي اين محتواها بپردازند.
اين شرکت که دفتر مرکزي آن در پالو آلتو کاليفرنيا قرار دارد، محصولات ايميل موبايلي را يک سال و نيم پيش عرضه کرد و هم اکنون با ارايه محصول جديد ZipClip را با امکان دانلود محتوا از فايرفاکس و اينترنت اکسپلورر به تلفن همراه و کامپيوتر امکان پذير کرده است.
بر اين اساس هنگامي که کاربر آنلاين است مي تواند روي بخشي از محتواهايي مورد علاقه همچون ويديو، عکس، تصوير، گرافيک، انيميشن يا کليپ هاي صوتي کليک کند سپس آنها را به تلفن همراه ارسال کند.
اين محتواها با SMS ظاهر و پديدار نمي شود اما روي سرور ZipClip ذخيره شده و با عملکرد خاصي روي تلفن همراه قابل دسترس است.
بر اساس اين گزارش، اين سرويس با سيستم عامل جاوا، سيمبيان و بلک بري سازگار بوده و در ماه اکتبر براي گوشي iPhone نيز عرضه مي شود.
گوشي هاي  بلک بري نيز روي شبکه AT&T يا اسپرينت با اين کاربرد سازگار مي شود و يک نسخه چيني از اين سرويس در ماه آگوست در زمان برگزاري المپيک براي کاربران چيني عرضه مي شود.
مسابقات المپيک 2008 چين از هشتم تا 24 اگوست ( 18مرداد تا سوم شهرويور) در اين کشور برگزار مي شود.
135/14