دو خبر از عمان واستراليا

موبنا-النورس، اپراتورعماني از طرح بهسنه سازي سرويس شبکهHSDPA خبر داد و اعلام کرد ، در نظر دارد سرويس هاي اينترنت موبايلي اين اپراتور را تا 7.2مگا بايت بر ثانيه ارتقا دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”، يک مقام آگاه در اين باره گفت:سرويس ها ي اين اپراتور در حال حاضر بخش اعظم اين کشور سلطان نشين را تحت پوشش دارد و با اجراي اين  طرح سرعت دانلود کاربران را تا هفت برابر افزايش مي يابد.
النورس اعلام کرد که اين حق کاربران است که در هرزمان ازسرويس هاي پرسرعت اينترنتي بهره ببرند..  
عمان در حال حاضر دو اپراتور ارتباطي دارد و بر اسا س آمار جهاني النورس تا پايان فصل اول سال جاري بيش ازيک ميليون کاربر داشته است واز اين تعداد 300هزار نفر کاربر سرويس هاي نسل سوم هستند.
از تعداد کاربران و ضريب نفوذ تلفن همراه عمان اطلاع دقيقي در دست نيست.
همچنين اعلام شده است که اپتوس دومين شرکت مخابراتي و ارتباط از راه دور استراليا برنامه جديد موبايلي مبني بر مکالمه، پيام کوتاه و MMS نامحدود به کاربران استراليايي ارايه مي دهد.
به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از سايت گيزمودو، بر اين اساس کاربران مي توانند با پرداخت ماهانه 79 دلار از اين سرويس استفاده  و مقدار زيادي پول ذخيره کنند.
تعداد کاربران تلفن همراه در استراليا تا ژوئن 2008 ميلادي بيش از 21 ميليون نفر و ضريب نفوذ تلفن همراه در اين کشور 76/100 درصد اعلام شده است.
استراليا شش اپراتور تلفن همراه دارد که اپتوس موبايل با 7 ميليون کاربر رتبه دوم را در جدل رده بندي اپراتور هاي اين کشور به خود اختصاص داده است.
100 درصد سهام اين اپراتور در اختيار شرکت ارتباطات سنگاپور است.
135/134/ 14