نسخه‌ جديد نرم‌افزار پيامك فارسي آماده شد؛

تايپ حروف فارسي با كليدهاي لاتين امكان‌پذير شد

ايسنا-دفتر تلفن و جعبه‌ي ذخيره‌ پيام به نرم‌افزار افزوده شد نسخه‌ي جديد نرم‌افزار پيامك فارسي با امكان دسترسي به دفترچه‌ي تلفن، امكان درج شكلك در پيام‌ها و درج تاريخ شمسي در آن‌ها و اضافه شدن جعبه ذخيره‌ي پيام‌ها به شركت ارتباطات سيار ارسال شد.

دكتر حميدرضا ربيعي – مدير مركز تحقيقات فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف – در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: نسخه‌ي دوم نرم‌افزار پيامك فارسي طبق وعده‌ آماده است و امروز به شركت ارتباطات سيار ارسال خواهد شد.
وي گفت: مشكلات و نقص‌هاي نسخه‌ي آزمايشي نرم‌افزار كه توسط كاربران عنوان شده بود، برطرف شده و علاوه بر آن ويژگي‌هاي جديدتري نيز به نسخه‌ي دوم اين نرم‌افزار اضافه شده است.
به گفته‌ي او در اين ويرايش امكان ويرايش الگوها، اضافه كردن ميانبرها به منوها و گزينه‌ي صفحات و درج آيكن‌هاي گرافيكي و از طرفي درج تعداد پيام‌هاي خوانده نشده يا ارسال نشده يا پيش‌نويس از ديگر ويژگي‌ها محسوب مي‌شود.
او گفت: تسهيل تايپ با صفحه‌ي فينگيليش نيز از ديگر ويژگي‌ها محسوب مي‌شود كه به اين وسيله مي‌توان در صفحه‌ي كليد با تايپ كردن حرف لاتين «M» حرف فارسي «م» را تايپ كرد. موسس مركز تحقيقات فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف امكان تنظيم سرعت تايپ و كم يا زياد كردن آن را از ديگر مواردي برشمرد كه در اين نرم‌افزار در نظر گرفته شده است.