آژانس حفاظت از محيط زيست آمريکا بر بازيافت موبايل تاکيد کرد

موبنا-آژانس حفاظت از محيط زيست آمريکا (EPA) با افزايش چشمگير گوشي هاي فرسوده و غير قابل استفاده براجراي طرح بازيافت گوشي هاي تلفن همراه در اين کشور تاکيد کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از سايت رسايکل، گزارش ها حاکي است که بيش از 100 تا 130 ميليون دستگاه تلفن همراه به شکل طولاني مدت مورد استفاده قرار نمي گيرند و بسياري از آنها در خانه و محل سکونت افراد بدون استفاده در کشو، قفسه يا گنجه نگهداري مي شود.
بر اساس اين گزارش ، اگر آمريکايي ها 100 ميليون دستگاه تلفن همراه را بازيافت کنند به اندازه يک سال انرژي براي 194 هزار خانواده آمريکايي ذخيره خواهد شد.
طرح بازيافت گوشي در همايش سالانه شهروندان آمريکاي لاتين (LULAC) مطرح شد.
اين طرح مردم را براي بازيافت گوشي هاي تلفن همراه از طريق آگهي و تبليغات در جرايد و روزنامه ها تشويق مي کند و براين اساس پادکست هايي در زمينه استفاده از سود اين تبليغات براي تلفن همراه بازيافتي تهيه مي شود.
آژانس حفاظت از محيط زيست طرحي مبني بر افزايش آگاهي روش هاي بازيافت موسوم به Plug-In To eCycling را با همکاري فروشندگان تجهيزات الکترونيکي، عرضه کنندگان سرويس ها و سازندگان گوشي  ارايه کرده است.
استفان لِ جانسون مدير EPA مي گويد: بازيافت تلفن همراه به ما کمک مي کند که علاوه بر ذخيره انرژي، مواد با ارزش و قابل استفاده را از زباله ها جدا کنيم.
از جمله شرکت هايي که در اين طرح شرکت کرده اند مي توان به AT&T، موتورولا، Office Depot، نوکيا، Best Buy، ال جي الکترونيکس، اسپرينت، پالم، سامسونگ، سوني اريکسون، T-Mobile و وريزون وايرلس اشاره کرد.
براساس اين گزارش، سال گذشته تنها خرده فروشان در طرح بازيافت بيش از 47 ميليون دستگاه و تجهيزات الکترونيکي شرکت کردند.
135/14