آتش سوزي در مرکزسوييچ بهارتي، ارتباطات ميليون ها نفرهندي را قطع کرد

موبنا-بهارتي ايرتل اعلام کرد که به دنبال آتش گرفتن مرکز سوئيچ اصلي شرکت در بمبئي ارتباط ميليون ها نفر از کاربران اين اپراتور در اين شهر قطع شد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،دربيانيه اين شرکت آمده است:برج پارل در بمبئي به دليل اتصال سيم ها دچار حريق شد که باعث قطعي سرويس هاي اين اپراتور در بعضي بخش هاي اين شهر شد.
در ادامه اين گزارش بهارتي ايرتل به کاربران اطمينان داده است که شرايط به زودي به حالت عادي بر مي گردد و آنان مي توانند بدون مشکل از سرويس هاي ارتباطي استفاده کنند.
بر اساس تازه ترين آمار جهاني بهارتي با حدود 5/2 ميليون کاربر تلفن همراه رتبه اول را در بين اپراتورهاي هند به خود اختصاص داده است.
هند با سه ميليون و 166هزارو 414 کيلومتر مربع مساحت و بيش از يک  ميليارد نفر جمعيت در جنوب آسيا واقع شده و پايتخت آن دهلي نو است.
تعداد کل کاربران تلفن همراه در اين کشور با 12 اپراتور فعال  270ميليون و ضريب آن  در اين کشور پر جمعيت بيش از19درصد است.
بازار ارتباطي هند همانند چين دراختيار شبکه gsm مي باشد بطوري که سهم اين شبکه با 198.58ميليون کاربر تا پايان مارس 2008 حدود 75.1درصد بوده است.
فروش تلفن همراه در سال 2007 در مدت مشابه سال گذشته در اين کشور حدود دوبرابر شده است و از 45ميليون به 90ميليون دستگاه رسيده است.
134/14