جريمه مزاحمت هاي موبايلي در هند افزايش يافت

موبنا-رگولاتور مخابرات هند (Trai) جريمه مزاحمت هاي تلفني و تماس هاي نا خواسته را افزايش داد و اعلام کرد که مزاحمان تلفني 20هزار روپيه جريمه مي شوند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “بيزينس استاندارد”، در تاريخ 1 سپتامبر 2007 رگولاتور مخابرات با ارايه سرويس NDNC به منظور جلوگيري از اين تماس ها جريمه 500 روپيه اي را نيز براي اين تخلفات تعيين کرد.
اکنون پس از گذشت 10 ماه تماس هاي نا خواسته و مزاحمت هاي تلفني از طريق تلفن همراه در اين کشور هنوز ادامه دارد و حتي بيشتر شده است.
رگولاتوري مخابرات هند از اپراتورهاي تلفن همراه خواست تا راه حلي براي اين مشکل پيدا کنند و مانع برقراري تماس هاي مزاحم شوند.
در نظر گرفتن جريمه 20 هزار روپيه اي براي مزاحمت هاي تلفني راه حلي است که رگولاتور مخابرات هند براي اين مشکل در نظر گرفته است.
هند با سه ميليون و 166هزارو 414 کيلومتر مربع مساحت و بيش از يک  ميليارد نفر جمعيت در جنوب آسيا واقع شده و پايتخت آن دهلي نو است.
شمار کاربران تلفن همراه اين کشور از مرز 250ميليون نفر گذشته است وماهيانه 8 ميليون کاربر بر تعداد کاربران اين کشور افزوده مي شود.
112/ 14