“گيم لافت” به بازار هند چشم دوخته است

موبنا-شرکت فرانسوي "گيم لافت" با نشانه گرفتن بازار هند با شرکت هاي بزرگ سازنده تلفن همراه در اين کشور براي ارايه سرويس هاي بازي موبايلي وارد مذاکره شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اکانميک تايمز”، گيم لافت در صدد ارايه بازي موبايلي به شرکت هاي بزرگي مانند نوکيا، سامسونگ، موتورولا، سوني اريکسون و ال جي در بازار هند است.
اين شرکت با اپراتورهاي هند مانند وودافون و ايرتل نيز قرارداد هايي به ارزش 140 ميليون دلار بسته است که استراتژي اين شرکت را براي حضور در بازار پر قدرت تلفن همراه در هند دچار دگرگوني مي کند.
گيم لافت بازي هاي جديد را طراحي کرده و مورد آزمايش قرار داده است که شامل بازي هايي بر اساس برنامه هاي تلويزيوني هند مي باشد  و به زبان هاي محلي ارايه مي شود.
مدير بخش نرم افزاري گيم لافت اعلام کرد: در حال حاضر 2 هزار بازي توسط اپراتورهاي بزرگ وودافون و ايرتل در هند دانلود مي شود که در مقايسه با بازار بزرگ هند که در هر ثانيه سه بازي دانلود مي شود، ميزان کمي است.
شرکت Gameloft توليد کننده و ارايه دهنده بازي هاي ويديويي براي تلفن هاي همراه است ، دفتر مرکزي آن در فرانسه قرار دارد و نمايندگي هاي اين شرکت در سراسر جهان گسترده شده اند.
اين شرکت با 2 هزار و 635 کارمند در سراسر جهان پس از E-Mobile به عنوان دومين شرکت ارايه دهنده بازي هاي تلفن همراه در جهان محسوب مي شود.
در آمد اين شرکت در سال 2006 ميلادي  92  ميليون دلار و در سال 2007 ميلادي  130 ميليون دلار بوده است.
112/  14