اتمام اعتبار بسته‌های اینترنتی تلفن همراه اطلاع‌رسانی می‌شود

موبنا - معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در پی گلایه برخی از مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه درباره عدم اطلاع رسانی بسته های تشویقی اینترنتی و کاهش شارژ برای مشترکان اعتباری گفت: اتمام اعتبار بسته های اینترنتی تلفن همراه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش موبنا از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، غلامرضا داداش زاده افزود: براساس مفاد موافقت نامه پروانه اعطا شده به شرکت خدماتی ارتباطی ایرانسل، اطلاعات مربوط به نحوه خرید، فعالسازی و استعلام مانده حساب طرح های تشویقی و بسته های تخفیفی اینترنت از طریق پورتال رسمی این شرکت به مشترکین اطلاع رسانی می شود.
وی اظهار داشت:در حال حاضر شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل برای اطلاع مشترکان از وضعیت بسته های اینترنتی خریداری شده، شامل میزان اعتبار حجمی یا زمانی بسته از دو روش پیامک و کد دستوری (USSD) استفاده می کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در تشریح روش پیامکی اطلاع از وضعیت بسته های اینترنتی عنوان کرد: در این روش برای مشترکان اعتباری، در دو مرحله پیامکی با محتوای رو به اتمام بودن زمان یا حجم بسته ارسال می شود.
وی اظهارداشت: برای مشترکان دائمی نیز پس از اتمام اعتبار با ارسال پیامکی، آغاز مصرف اینترنت آزاد اطلاع رسانی می شود و هر دو این پیامک ها بدون سرشماره و با عنوان Irancell ارسال می شوند.
داداش زاده افزود: در روش کد دستوری USSD، مشترکان سیم کارت دائمی و اعتباری می توانند با وارد کردن کد دستوری #4*1*555* از میزان اعتبار زمانی و حجمی بسته های اینترنتی خود مطلع شوند.
اواخر سال گذشته و در پی اعتراضات گسترده از سوی مشترکان شرکت ایرانسل به دلیل عدم اعلام پیامکی اتمام بسته های اینترنتی و محاسبه اینترنت با هزینه آزاد از سوی این اپراتور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این کار را غیرقانونی خواند و دستور رسیدگی به این تخلف ایرانسل را صادر کرد.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در ادامه دستور وزیر به منظور چاره اندیشی و رفع مسئله بسته های اینترنتی شرکت ایرانسل، یک مهلت سه ماهه برای این اپراتور به منظور به روز رسانی نرم افزار های مرتبط و جلب رضایت مشترکان در نظر گرفت که این مهلت 15 اردیبهشت به اتمام رسیده بود.