مدير كل دفتر امور بين‌الملل وزارت ICT:

كميته‌ي امنيت شبكه در گروه‌هاي مطالعاتي جامعه مخابراتي آسيا – اقيانوسيه تشكيل مي‌شود

ايسنا-مدير كل دفتر امور بين‌الملل وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات از تشكيل كميته‌ي جديد مطالعاتي در گروه‌هاي مطالعاتي جامعه مخابراتي آسيا - اقيانوسيه با عنوان امنيت شبكه خبر داد.

احمد پوررنگ‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه تا به حال چهار گروه در گروه‌هاي مطالعاتي جامعه مخابراتي آسيا – اقيانوسيه (APT) وجود داشت، اظهار كرد: كميته‌ي جديد به پيشنهاد كشورمان تشكيل شد كه در آن مسائل مرتبط با امنيت شبكه و سوالات فني مربوطه مطرح مي‌شود. وي با بيان اين كه مقر APT در تايلند است گفت: در اجلاسي كه در روزهاي گذشته در تهران برگزار شد، از 35 سوال مطرح شده، 15 سوال از طرف كشور ايران بود كه سوالاتي پيرامون مديريت فركانس، تعرفه‌هاي رومينگ بين‌الملل، ساختار شبكه انتقال و ديتاسنتر و كاربردهاي آن و از جمله مهم‌ترين سوالات مديريت شبكه‌ي مخابرات و تعامل شبكه‌هاي مخابراتي بود.
مدير کل دفتر امور بين‌الملل وزارت ارتباطات با تاكيد بر اين كه يكي از اساسي‌ترين بخش‌هاي جامعه مخابراتي آسيا و اقيانوسيه، گروه‌هاي مطالعاتي (SG) محسوب مي‌شود، درباره‌ي مهم‌ترين اهداف اين گروه گفت: ايجاد روحيه‌ي مطالعه و تحقيق در بين اعضاي گروه‌هاي مطالعاتي، دستيابي به تكنولوژي‌هاي نوين ICT در بين كشورها به ويژه كشورهاي در حال توسعه در سطح منطقه آسيا و اقيانوسيه و كاهش شكاف ديجيتالي توسط به اشتراك گذاشتن دانش و تجارب علمي در اين حوزه از اهداف اين گروه محسوب مي‌شود.
پورنگ‌نيا در پايان اظهار كرد: گروه‌هاي مرتبط مطالعات و بررسي‌هاي خود را پيرامون سوالات مطرح شده آغاز كردند كه بعد از انجام بررسي‌هاي لازم و در نهايت تصويب آن‌ها در اتحاديه بين‌المللي مخابرات اين قوانين براي تمام كشورهاي عضو اين گروه لازم‌الاجرا خواهد شد.