فروش يک ميليون آيفون در سه روز اول توسط اپل

سيتنا -روز گذشته اپل از فروش يک ميليوني محصول جديد خود در سه روز اول عرضه به بازار خبر داد.

استيو جابز مدير اجرايي اپل در بيانيه اي اظهار داشت آخر هفته آيفون نسل سوم شروع متحير کننده اي داشت . با اين حال جابز مشکلات نرم افزاري پيجيده اي که هنگام عرضه اين محصول پيش آمده بود را عنوان نکرد.
هنگامي که خريداران سعي داشتند آيفون هاي جديد خود را در فروشگاه ها فعال نمايند و مالکين آيفون هاي قديمي و ipod Touch ها نيز سعي داشتند وسايل خود را به روز کرده و دوباره فعال نمايند ، سرورهاي اپل دچار مشکل شدند.
کارکنان فروشگاه ها که قادر به راه اندازي آيفون هاي جديد نبودند براي رفع اشکال  آنها را به مبدا اصلي ارجاع دادند .صاحبان فديمي تر نيز با تلفن هاي غير قابل استفاده برمي گشتند .
گزارشات حاکي از آن است که موانع مربوطه مرتفع شده و ظاهرا سيستم اپل دوباره پوشش داده شده و خريداران مي توانند از طريق رايانه هاي خانگي تلفن هاي خود را فعال نمايند .
اپل به تماسهاي تلفني و يا ايميل هايي که درخواست دارند اطلاعات بيشتري درخصوص اشکالي جزئي که براي فعال کردن دستگاه ها پديد آمده دريافت نمايند ، پاسخ نمي دهد .
از يک سال پيش که اولين مدل آيفون وارد بازار آمريکا شد  ، اپل حدود 6 ميليون دستگاه فروش داشته و هدف شرکت آن است که تا آخر سال 2008 فروش آيفون را به 10 ميليون برساند .
گفتني است سهام اپل از 1.30 دلار به حدود 173.88 دلار افزايش يافته است.