آلکاتل لوسنت مجوز51ميليون دلاري شبکه GSM بلغارستان را بدست آورد

موبنا-آلکاتل لوسنت اعلام کرد: به منظور بهينه سازي شبکه GSMاپراتور ويواتل بلغارستان قراردادي 51ميليون دلاري با اين اپراتور منعقد کرده است.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل ازسايت”سلولارنيوز”،ويواتل که يکي ازنمايندگي هاي شرکت ارتباطات بلغارستان (BTC) است، اعلام کرد :بر اساس اين تفاهمنامه راهکارهاي الکاتل  لوسنت جايگزين  نيمي از ايستگاه هايGSMموجود اين اپراتور خواهد شد.
يک مقام آگاه در اين باره گفت:مديريت پروژه،طراحي شبکه،يکپارچه سازي،آزمايش،نصب و همچنين طراحي و بهينه سازي شبکه راديويي چند منظوره از جمله مفاد موجود در اين قرارداد مي باشد که الکاتل موظف به انجام آن است.
 وي که نامش ذکر نشد، افزود:پيش بيني مي شود کار تکميل پروژه تا سال 2011ميلادي به طول بيانجامد.
“برنارد ماسچني “مدير عامل ويواتل راهکارهاي به صرفه و استفاده از توان بالاي آلکاتل را ازجمله مزيت ها و دلايل انتخاب اين شرکت براي بهينه سازي سرويس ها ي ويواتل عنوان کردو افزود:همکاري با اين شرکت ما را در نيل به اهدافمان و ارايه سرويس هاي با کيفيت تر به کاربران ياري مي رساند.
بر اساس تازه ترين آمار جهاني، تعداد کاربران BTCتا پايان فصل  اول سال 2008ميلادي يک ميليون و يکصد هزار نفر اعلام شده است.
تعداد کاربران تلفن همراه در بلغارستان،10ميليون و ضريب نفوذ آن 137درصد است.بلغارستان چهار اپراتور دارد که از اين تعداد سه اپراتور فعال هستند.
اپراتور موبيل تل با 51درصد سهم پيشرو بازار اين کشور است و بعد ازموبيل تل “گلوبول”با 38 درصد و BTC Mobileشرکت مادر ويواتل،با 11درصد در رتبه هاي بعدي جاي گرفته اند.
آلکاتل لوسنت شرکت فرانسوي آمريکايي است و مقر اصلي آن در پاريس قرار دارد.فعاليت اصلي اين شرکت در زمينه تهيه نرم افزار ،سخت افزار و سرويس هاي ارتباطي است.اين شرکت در بيش از 132کشور نمايندگي دارد.
134/